Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Dış ticaret işlemleriniz için ücretsiz navlun teklifi alabileceğiniz internet siteleri. 
Mehmet AYDIN

Mehmet AYDIN

İçindekiler

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Navlun fiyatı alabileceğiniz 5 internet sitesi şunlardır;

  1. Türkiye Lojistik Portalı (TLP)
  2. NavlunGO
  3. Navlun.com.tr
  4. Yolda.com
  5. ShipsGo

Belirttiğimiz 5 maddeyi aşağıda detaylarıyla açıkladık ancak önce sizlere navlun nedir ve navlun teklifi nasıl alınır başlıklarından kısaca bahsetmek isteriz.

Navlun Nedir?

Navlun, bir yükün bir yerden başka bir yere deniz taşımacılığıyla gönderilmesinde ödenen hizmet bedelidir. Dış ticaret yapanların aşina olduğu bu terim deniz taşımacılığının yanı sıra karayolu, demiryolu, havayolu ve multimodal taşımacılıkta da aynı şekilde kullanılır.

Navlun ödemesi teslim şekline göre alıcıya veya satıcıya ait olabilir. Firmaların yaptıkları anlaşmaya istinaden navlun peşin yani “freight prepaid” ödenebileceği gibi varış limanında da yani “Freight Payable At Destination/Freight Collect” ödenebilir. Yükleyici Firma, Alıcı Firma, Teslim Şekli (incoterms), Ödeme Şekli, Mal Tanımı ve diğer tüm bilgiler deniz ticaretinde konşimento (Bill of Loading/BL) adı verilen taşıma senedinde yer alır.

Navlun Teklifi Nasıl Alınır?

Taraflar taşıma ve ödeme şekillerinde anlaştıktan sonra ilgili taraf yüklemeyi organize eder. Öncelikle bir navlun teklifi alınması gerekmektedir. Navlun fiyat teklifi alırken bilinmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Taşınacak eşya türü, ağırlığı, paletli veya paletsiz yükleneceği, yükleneceği ve varış yapacağı liman ve konteyner çeşidi. Bu bilgiler kesinleştirildikten sonra Freight Forwarder (Nakliyat, Lojistik Komisyonculuğu) firmalarından teklif istenebilir.

Çağımızın gereği artık her alanda ve konu üzerinde online olarak araştırma yapabiliyor ve satın alma kararımızı ona göre veriyoruz. Bu durum navlun teklifi içinde geçerlidir. Özellikle pandemi süreci sonrası önemini daha da çok hissettiğimiz online alışverişin ve hybrid çalışma modelinin uluslararası taşımacılık için de uygulandığını söyleyebiliriz. Bu yöntem telefon görüşmelerini, kâğıt tüketimini, evrak hazırlanmasını ve birçok işi aradan çıkararak daha hızlı yanıt alınmasını sağlamaktadır. Online olarak bazı web sitelerinden de teklif alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu siteleri bu yazımızda sizler ile paylaşacağız.

 

1- Türkiye Lojistik Portalı (TLP)

Türkiye İhracatçılar Meclisinin kurduğu ihracatçı firmalar ve lojistik firmaların birbirleriyle daha rahat iletişim kurup çözüm sunabilecekleri dolayısıyla birbirlerine karşılıkla yarar sağlayabilecekler bir lojistik portalıdır. Türkiye Lojistik Portalında talep oluşturabilmek ve taleplere yanıt verebilmek için üye olmanız gerekmektedir. İhracatçı firmalar ve lojistik firmaları platformda sağ üst tarafta bulunan “Kayıt Ol” seçeneğinden üye olabilirler.

İhracatçı Firma veya Lojistik Firması seçeneklerinden birini seçip ilerledikten sonra vergi numarasını, gerekli iletişim bilgilerini doldurduktan sonra onay maili gelecektir. Mail’deki üyeliği tamamlamak için gerekli adımlar izlenecektir. Üyelik işlemleri bittikten sonra firmanızın faaliyetine göre yük taşıma talebi oluşturabilir veya lojistik firmasıysanız listelenen ilanlardan taleplere dönüş yapabilirsiniz.

2- NavlunGO 

 

Uluslararası taşımacılıkta dijitalleşmeyi hedefleyen bir ekip tarafından kurulan NavlunGo, ithalat ve ihracat yapan büyük firmaların ve yurtdışına ürün satan küçük firmaların en küçük parsiyel yükünden komple tır/konteyner yüklerine kadar navlun teklifi bulabilecekleri bir platform olarak hizmet sunmaktadır.

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Ayrıca birçok ülkede faaliyet gösteren online depolama ve e-ticaret fullfillment hizmeti veren ParkPalet’i de bünyesine katarak müşterilerinin uluslararası taşımacılık haricinde depolama ve fullfillment taleplerine de olumlu yanıt vermektedirler.

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

NavlunGo’da lojistik ve depolama teklifi alabilmek için önce sağ üst taraftaki “Kayıt Ol” butonundan üye olmak gerekmektedir. Üyelik aktif olduktan sonra yük talebi oluşturmak için bazı adımlar bulunmaktadır. Yük tipi, Taşıma şekli, Yükleme ve Varış Limanları, Yükün hazır olma tarihi, Mal değeri, GTIP kodu gibi bilgileri doldurduktan sonra TAŞIMA TEKLİFİ ALIN butonuna basarak hızlıca teklif alınabilmektedir.

3- Navlun.com.tr

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Yerli bir dijital lojistik platformu olan navlun.com.tr ihracatçı/ithalatçı şirketlerle lojistik firmalarını aynı çatı altında buluşturmaktadır. Bunu yaparken de kullanımı iki taraf için basit ve kolay ulaşılabilirlik hedeflenmektedir. Platform’da karayolu, havayolu, deniz yolu ve tren yolu gönderiler için nakliye firmalarından tek bir tık ile teklif alma hizmeti sunulmuştur.

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Teklif alabilmek ve teklifleri görebilmek için sağ üst tarafta bulunan “Üye Ol” butonuna tıklayarak kayıt olunması gerekmektedir. Üye Ol butonuna tıkladıktan sonra nakliyeci firmalar için ayrı, ithalatçı & ihracatçı firmalar için ayrı yerlerden devam etmek gerekmektedir. Bir taraf teklif isterken diğer taraf açılan tekliflere yanıt vermektedir. Siz de firmanızın faaliyet alanına göre ücretsiz üye olabilirsiniz.

4- Yolda.com

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Büyük kurumsal, Kobi veya küçük firmaların lojistik ihtiyaçlarına dijital ortamda yanıt veren yolda.com, hem yurtiçi hem de yurtdışındaki geleneksel taşımacılık tecrübesini ve teknoloji konusunda uzmanlıklarını birleştiren bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Yolda.com’da yük talebi oluşturmak için öncelikle sağ üst taraftaki “Kaydol” butonunda şirketinizi kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra “Hemen Teklif Al” butonuna basarak Yükleme Tarihi, Yükleme ve Boşaltma Adresi gibi yükle ilgili bilgileri doldurarak nakliyeci firmaların görmesi için teklif oluşturmaktadır.

Ayrıca Yolda.com’un nakliyeci firmalar ile beraber çalışmak için de bir kurduğu sistem bulunmaktadır. Mobil uygulama üzerinden yük ilanları görüntülenebilir, başvuru yapılabilir ve onay gelirse taşıma gerçekleştirilebilmektedir. Sitede bulunan “Taşıyıcı Ol” butonuna bastıktan sonra şirket, sürücü ve araç için gerekli evraklar belirtilmektedir. 

5- ShipsGo

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

ShipsGo yukarıdaki diğer platformların rakibi değil genel anlamda global lojistik sektörü destekleyici bir platformdur. Resmi olarak 2016 yılında İzmir’de faaliyete başlayan şirket “Konteyner taşımacılığı endüstrisinin bilgilerini kendi algoritmalarımız aracılığıyla organize ederek sektördeki tüm taraflar için erişilebilir ve kullanışlı hale getirmek.” misyonunu benimsemiştir.

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Özellikle dış ticaret firmaları ve forwarder firmaları için gemi anlık olarak gemi takibi – tracking yapmayı sağlayan faydalı bir platform. Böylece gemi taşıma sürecinde aktarma liman bilgisi, gemi kalkış tarihi veya uğrak limanlarda oluşabilecek gecikmelerden ötürü gemi varış tarihinde bir değişiklik varsa anında görüntüleme sağlanabiliyor. 

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Diğer bir yandan iki liman arasındaki (ihracat-ithalat) servis veren hatları ve servis sürelerini görüntülenebilir. Böylece servisler karşılaştırılarak firmalara en uygun servis seçimi sağlanabilmektedir. Bu hizmeti kullanarak o bölgede hizmet veren lokal freight forwarder firmalarına da ulaşılabilmektedir.

Navlun Fiyatı Alabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

ShipsGo’nun diğer bir özelliği ise API entegrasyon. Firmalara sağladıkları hizmeti firmaların kendi web sitelerinde kendi müşterilerine otomatik olarak sunabilmeleri için API entegrasyonu yapılabilmektedir. Web sitenize entegre ettiğiniz zaman müşterileriniz konteyner takibi yapabilir ve iki taraflı zamandan tasarruf edilebilir.

Özetle, eski usulde freight forwarder şirketlerini arayıp ya da mail atarak onlardan da navlun teklifi alabilir, konteyner takibi için onları arayabilir veya yazımızda bahsettiğimiz tarzda teknoloji çağına ayak uyduran online platformlardan ücretsiz olarak navlun teklifi alabilirsiniz.

———————————————-Teşekkürler———————————————–

Diğer blog yazılarımıza göz atmak için tıklayın.

Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere…

Mehmet AYDIN – İş Geliştirme Uzmanı

 

close up laptop keyboard colorful neon illumination eyeglasses
Ücretsiz
Mehmet AYDIN

İhracatta 6D Nedir?

İhracatta 6D Nedir? Mehmet Aydın İhracat yapmak, döviz bazlı gelir edebilmek ve farklı pazarlara yeni satış kanalı oluşturabilmek her firmanın hedefi olmalıdır. Ülkemizde döviz kurlarının

global business
Ücretsiz
M. Arda Uzun

Dış Ticaret Haber Kaynakları

Dış Ticaret Haber Kaynakları Mustafa Arda Uzun Dış Ticaret Haber Kaynakları REUTERS Reuters, ticaret alanında çeşitli haberler ve bilgiler sunmaktadır. Bu haberler genellikle küresel ticaret,

linkedin square button icon 3d with copy space 3d rendering
Ücretsiz
M. Arda Uzun

LinkedIn Skoru Nasıl Yükseltilir?

LinkedIn Skoru Nasıl Yükseltilir? Mustafa Arda Uzun İçindekiler LinkedIn Skoru Nasıl Yükseltilir? İhracatta SSI Skorunuzu Yükseltmenin 5 Etkili Yolu İhracat ile başarılı olmanın yolu potansiyel

Yorumlar

Firma Kaynaklarına nasıl erişilir?

Önemli: Firma Kaynakları Premium Plus ve Kurumsal Premium üyelerinin erişimine açıktır. Premium Plus tüm firma kaynaklarına erişim sağlarken Kurumsal Premium firma kaynaklarından seçtiği bir adet firma kaynağına erişim sağlar.

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Fiyatlandırma sayfasına gidin.

5. Fiyatlandırma sayfasından “Premium Plus”  VEYAKurumsal Premium” paketini seçin ve “Üye Ol” butonuna tıklayın.

6.Formdaki tüm bilgileri doldurun ve Üye Ol butonuna tıklayın.

7. Ödemenizi gerçekleştirmek için Stripe Checkout ile Kredi Kartınızla ödeme yapın ve Gönder butonuna tıklayın.

8. Karşınıza çıkan Stripe sayfasına kart bilgilerinizi eksikiz girin ve Abone Ol butonuna tıklayın.

Not: Eğer Kurumsal Premium üyeyseniz community@expinno.com adresine seçtiğiniz firma kaynağını iletin.

9. 24 Saat içerisinde sizlere Airtable’dan davet maili göndereceğiz. Davet mailini kabul ederek firma kaynaklarına erişebilirsiniz.

10. Davetleri kabul ettikten sonra, firma kaynakları sayfasından istediğiniz firma kaynağına tıklayarak Airtable sayfasına gidebilirsiniz.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Nasıl Kurumsal Premium üye olunur?

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Fiyatlandırma sayfasına gidin.

5. Fiyatlandırma sayfasından “Kurumsal Premium” paketini seçin ve “Üye Ol” butonuna tıklayın.

6.Formdaki tüm bilgileri doldurun ve Üye Ol butonuna tıklayın.

7. Ödemenizi gerçekleştirmek için Stripe Checkout ile Kredi Kartınızla ödeme yapın ve Gönder butonuna tıklayın.

8. Karşınıza çıkan Stripe sayfasına kart bilgilerinizi eksikiz girin ve Abone Ol butonuna tıklayın.

9. Ödemeniz gerçekleştikten sonra community@expinno.com adresine platforma erişmesini istediğiniz ekip arkadaşlarınızın e-posta adreslerini ve seçtiğiniz firma kaynağını gönderin. 24 Saat içerisinde tanımlamalarınız gerçekleşecektir!

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Eğitmene nasıl mesaj gönderilir?

  1. Giriş yaptıktan sonra sol menüde karşınıza çıkan kurslar sayfasına gidin.

2. Kurslar sayfasından soru sormak istediğiniz kursun üzerine tıklayın.

3. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve Eğitmen Hakkında” bölümüne gidin.

4. Eğitmen hakkında bölümünde yer alan “Mesaj Gönder” butonuna tıklayın.

5. Mesajınızı yazın ve eğitmene gönderin. En kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacağız 🤗

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Ücretsiz video kurslara nasıl erişim sağlanır?

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur” butonuna tıklayın. 

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Sol menüde karşınıza çıkan kurslar sayfasına gidin.

5. Filtreleme seçeneklerinden “Ücretsiz” kategorisini seçin.

6. İzlemek istediğiniz kursun üzerine tıklayın.

7. Sağ tarafta bulunan kursa başla butonuna tıklayın ve artık hazırısınız! Kurs bitiminde eğitmen imzalı sertifikanızı almayı unutmayın 🙌🏻

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Öğrenci indirimiyle kayıt nasıl olunur?

  1. Fiyatlandırma sayfasına gidin.

2.Bireysel Premium üyelik paketinin altındaki ‘Üye Ol’ butonuna tıklayın.

3. Açılan sayfada üyelik ile ilgili istenilen bilgileri doldurun.

4. Sayfanın altında yer alan ‘Kuponunuz var mı?’ kısmına tıklayın ve Kupon Kodu kısmına öğrencilere özel %50 indirim sağlayan STU50X’ kupon kodunuzu girin.

5. Gönder butonuna tıklayın.

6. Ödemenizi gerçekleştirmek için Stripe Checkout ile kredi kartı bilgilerinizi girin ve ‘Abone ol’ butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Profil fotoğrafı ekleme

  1. Expinno – Oturum Aç sayfasına gidin.

2. E-Posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.

3. Sağ üstte yer alan isminizin üzerine tıklayın ve açılan pencereden Profil sayfasına tıklayın.

4. Unknown görsele tıklayın.

5. Yükleme alanından fotoğrafınızın boyutunu belirleyin ve fotoğrafı kırp butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Sertifikalara erişme

  1. Expinno – Platform Sayfasına gidin.

2. Oturum Aç butonuna tıklayın ve bilgilerinizi girin.

3. Sol Menüden Kurslar sayfasına gidin.

4. Sertifikasını almak istediğiniz kursu izleyin.

5. Sol Menüde karşınıza çıkan Sertifikalarım sayfasına tıklayın.

6. İlgili dersin sertifikasını bulun ve indir butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Premium üye nasıl olunur?

1.  Expinno – Kayıt Ol sayfasına gidin.

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Fiyatlandırma sayfasına gidin. 

5. Fiyatlandırma sayfasından size en uygun planı seçin. 

6. Formdaki tüm bilgileri doldurun ve Üye Ol butonuna tıklayın.

7. Ödemenizi gerçekleştirmek için Gönder botununa tıklayın.

8. Karşınıza çıkan Stripe sayfasına kart bilgilerinizi eksikiz girin ve Abone Ol butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Ücretsiz üye kaydı nasıl yapılır?

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.