EXPİNNO

Eğitim Seviyeleri

Dış ticaretin heyecan verici dünyasını adım adım keşfedin! Benzerlerini hiç bir yerde bulamayacağınız başlangıç seviyesinden ileri düzey ihracat eğitimleriyle kendinizi geliştirin!

undraw version control re mg66

İhracatınızı uçurmak için hazır mısınız?

undraw exams re 4ios 1

Başlangıç Seviye Video Kurslar

Dış ticaretin kapıları size açılıyor! Dış ticaretle ilgili başlangıç seviye kursları, küresel pazarlara adım atmak isteyenler için kapsamlı bir öğrenim fırsatı sunuyor. Bu heyecan verici alana giriş yaparak, ürünlerinizi dünya çapında tanıtarak büyümek ve yeni fırsatlar keşfetmek için ilk adımı atabilirsiniz.

undraw work in progress re byic

Orta Seviye Video Kurslar

Dış ticaret alanında daha fazla derinlemesine bilgi edinme zamanı geldi! Orta seviye kurslar, işletmenizi uluslararası arenada daha da ileri taşımak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Küresel pazarlarda rekabet avantajınızı artırmak ve ihracat stratejilerinizi optimize etmek için gerekli olan becerileri kazanmanız için ideal bir yolculuğa çıkın.

undraw teaching re g7e3

İleri Seviye Video Kurslar

Dünya pazarlarında lider olmanın anahtarı dış ticaretin inceliklerini anlamak ve en üst seviyede uygulamaktır. İleri seviye dış ticaret kursları, deneyimli ticaret profesyonelleri ve iş liderleri için tasarlanmıştır. İhracatın en gelişmiş yönlerini ele alarak size küresel arenada bir adım öne geçme fırsatı sunar.

undraw designer life re 6ywf

Ücretsiz Video Kurslar

Dış ticaretin heyecan verici dünyası sizi çağırıyor! Dünya pazarlarında yerinizi almak ve işletmenizi küresel arenada büyütmek için ücretsiz dış ticaret kursları ile tanışın. Bu kurslar, dış ticaretin temel prensiplerini anlamak, dış ticaret süreçlerini keşfetmek ve yeni fırsatlar yaratmak isteyenler için mükemmel bir fırsattır.

undraw features overview re 2w78

Gelecek Video Kurslar

Dış ticaretin heyecan verici dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? İşte size harika bir haber: İnternet sitemizde yakında yayınlanacak olan dış ticaret eğitimleri, küresel pazarlarda etkin bir şekilde yer almak ve işinizi büyütmek isteyenler için mükemmel bir fırsat sunuyor!

Başlamaya Hazır Mısın?

Dış ticarette başlangıç seviyesinden profesyonellere kadar herkesin erişebileceği ihracat eğitimleri, bloglar, dokümanlar, özenle hazırlanmış e-kitaplar, sektörünüze ve hedef ülkenize göre listelenmiş firma kaynakları tek bir platformda.

Baslamaya Hazir Misin3 1 scaled

Eğitmenler

Adsiz tasarim 1 300x300 2

M. Arda Uzun

Arda Uzun, Marmara Üniversitesi Aktüerya mezunudur. 5+ yıldır dış ticaret sektöründe aktif olarak rol almaktadır. Türkiye’de ilk 500’deki firmalar dahil olmak üzere ihracat danışmanlığı ve eğitimleri vermektedir. Kanada merkezli ”Association of Internet Researchers” kurumunun Türkiye’deki ilk ve tek üyesidir.

Vasfiye TOĞAÇ

Vasfiye Toğaç

Vasfiye Toğaç, özel bankaların bünyesinde 25 yıl dış ticaret operasyonlarında görev alarak; dış ticaret ve dış ticaretin finansmanı işlemlerini gerçekleştirmiştir. Bilgi, birikim ve yönetim tecrübelerini eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle sürdürmektedir. Uluslararası Ticaret Odası (ICC) tarafından verilen Akreditif Uzmanlık Sertifikası’na (CDCS) sahiptir.

mehmetaydın

Mehmet Aydın

Yalova Üniversitesi İngilizce İşletme mezunudur. Üniversitede yurt içi ve yurt dışı projelere katılmıştır. Mezun olduktan sonra kurumsal bir firmada İhracat Sorumlusu olarak çalışmış ve aynı zamanda hali hazırda yaptığı işin eğitim&danışmanlık alanlarıyla ilgili Expinno’da İş Geliştirme Uzmanı olarak görev almaktadır. 

Basliksiz 1

Erkan Ateş

Pamukkale Üniversitesi’nden mezun olmuş ve 2013’te Gümrük alanında çalışmaya başlamıştır. 2019’da Gümrük Müşavirliği sınavını başarıyla geçerek Gümrük Müşaviri unvanı almıştır. Aynı zamanda İşletme Ana Bilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. Gümrük alanında çeşitli konularda kitaplar yazmıştır. Ankara’da Gümrük Müşavirliği yapmakta ve sektörel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Ozgur Kocaci

Özgür Kocaci

Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. 2020 yılı itibariyle Alibaba.com’da başlangıçta Servis Müdürlüğü olmak üzere, sonrasında ise Gümüş Eğitmen olarak iş ilişkisini sürdürmektedir. Türkiye yönlü ve Türkiye çıkışlı emtia ve katma değerli ürünlerin ihracatında aracılık ve danışmanlık hizmetleri yürütmektedir. B2B platformunda doğru bir profil oluşturma ve yüksek hacimli ihracatlar temelli hedeflere hızlı ulaşım yollarında mentorlük etmektedir.

Basliksiz 1

Seda Geçgel

Anadolu Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş ve alışma hayatına Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nde ofis müdürü olarak başlamıştır. Kariyerine kobi danışmanı olarak devam etmiş, aynı zamanda KOSGEB resmi eğitimcisi ve proje yazarı olmuştur. Son 11 yıldır ihracatta devlet destekleri ve dahilde işleme izin belgesi alanında kıdemli uzman olarak çalışmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ücretsiz üyelerimiz 4 adet video kursu, Premium üyelerimiz ise tüm eğitimleri kayıt olduktan hemen sonra izleyebilirler.

Evet. Ayrıca üyelik tarihinden itibaren yeni eklenecek eğitimlere de herhangi bir ekstra ücret ödemeden erişebilirsiniz.

Ders içeriklerine web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz videolara erişim hakkın dersi tamamladıktan sonra da devam eder.

Evet. Kaydolduğunuz kursu bitirdiğiniz taktirde dijital sertifikanızı otomatik olarak ”Sertifikalarım” sekmesinde görebilir ve indirebilirsiniz. Dilerseniz LinkedIn profilinize de ekleyebilirsiniz.

Evet. Kaydolduğunuz kursun eğitmenine mesaj göndererek platform üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

1-Sales Intelligence (Satış İstihbaratı)
2-Market Intelligence (Pazar İstihbaratı)
3-E-mail Intelligence (E-Posta İstihbaratı)
4-Financial Intelligence (Finansal İstihbarat)
5-Technical Intelligence (Teknik İstihbarat)
6-Company Intelligence (Firma İstihbaratı)
7-Tender Intelligence (İhale İstihbaratı)
8-Contact Intelligence (İrtibat İstihbaratı)
9-Competitive Intelligence (Rekabet İstihbaratı)
10-Competitor Intelligence (Rakip İstihbaratı)
11-Trade Intelligence (Ticari İstihbarat)
12-Foreign Trade Intelligence (Dış Ticaret İstihbaratı) *Tüm rozetleri kazanının ulaşacağı en yüksek rozet.

Premium Plus paketini satın almış ve eğitimleri izlemiş kullanıcılar rozetleri satın alabilir

Hayır, rozet kazanabilmeniz için Premium Plus paketini satın almanız gerekir.

Evet ancak canlı eğitim kayıtlarına sadece Premium Plus ve Kurumsal Premium üyelerimiz erişebilmektedir.

Evet. Yıllık Premium üyemiz olduğunuzda tüm video kurslara erişiminiz açılır.

Hayır. Video kursların içerisindeki örnek derslere bakarak dersler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yüz yüze ihracat eğitimlerimiz eğitimlerimiz firmalara özel yüz yüze veya online olarak uzaktan gerçekleşirken, akademimizdeki videolar kayıt olarak 7/24 ve tekrar tekrar izlenebilmektedir.

Evet. Sadece öğrencilere ve stratejik iş ortağı olduğumuz partnerlerin yönlendirmesinde indirim yapıyoruz.

Evet. Öğrenci arkadaşlarımıza %50 indirim uyguluyoruz. Okul uzantılı e-posta adresleriyle platformumuza ücretli üyelik yapmak istedikleri takdirde yapmaları gereken tek şey bireysel üyelik kayıt formunun altında yer alan kupon kodu kısmına bilgi tabanı sayfamızda bulunan kodu girmek!

Hayır, üyeliğiniz sona erince FTIP rozetlerinize de erişiminiz sona erer.

Platformdaki tüm eğitimleri izleyerek uzmanlığınızı gösteren Foreign Trade Intelligence (Dış Ticaret İstihbaratı) rozetini kazanmanız gerekir.

Firma Kaynaklarına nasıl erişilir?

Önemli: Firma Kaynakları Premium Plus ve Kurumsal Premium üyelerinin erişimine açıktır. Premium Plus tüm firma kaynaklarına erişim sağlarken Kurumsal Premium firma kaynaklarından seçtiği bir adet firma kaynağına erişim sağlar.

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Fiyatlandırma sayfasına gidin.

5. Fiyatlandırma sayfasından “Premium Plus”  VEYAKurumsal Premium” paketini seçin ve “Üye Ol” butonuna tıklayın.

6.Formdaki tüm bilgileri doldurun ve Üye Ol butonuna tıklayın.

7. Ödemenizi gerçekleştirmek için Stripe Checkout ile Kredi Kartınızla ödeme yapın ve Gönder butonuna tıklayın.

8. Karşınıza çıkan Stripe sayfasına kart bilgilerinizi eksikiz girin ve Abone Ol butonuna tıklayın.

Not: Eğer Kurumsal Premium üyeyseniz community@expinno.com adresine seçtiğiniz firma kaynağını iletin.

9. 24 Saat içerisinde sizlere Airtable’dan davet maili göndereceğiz. Davet mailini kabul ederek firma kaynaklarına erişebilirsiniz.

10. Davetleri kabul ettikten sonra, firma kaynakları sayfasından istediğiniz firma kaynağına tıklayarak Airtable sayfasına gidebilirsiniz.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Nasıl Kurumsal Premium üye olunur?

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Fiyatlandırma sayfasına gidin.

5. Fiyatlandırma sayfasından “Kurumsal Premium” paketini seçin ve “Üye Ol” butonuna tıklayın.

6.Formdaki tüm bilgileri doldurun ve Üye Ol butonuna tıklayın.

7. Ödemenizi gerçekleştirmek için Stripe Checkout ile Kredi Kartınızla ödeme yapın ve Gönder butonuna tıklayın.

8. Karşınıza çıkan Stripe sayfasına kart bilgilerinizi eksikiz girin ve Abone Ol butonuna tıklayın.

9. Ödemeniz gerçekleştikten sonra community@expinno.com adresine platforma erişmesini istediğiniz ekip arkadaşlarınızın e-posta adreslerini ve seçtiğiniz firma kaynağını gönderin. 24 Saat içerisinde tanımlamalarınız gerçekleşecektir!

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Eğitmene nasıl mesaj gönderilir?

  1. Giriş yaptıktan sonra sol menüde karşınıza çıkan kurslar sayfasına gidin.

2. Kurslar sayfasından soru sormak istediğiniz kursun üzerine tıklayın.

3. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve Eğitmen Hakkında” bölümüne gidin.

4. Eğitmen hakkında bölümünde yer alan “Mesaj Gönder” butonuna tıklayın.

5. Mesajınızı yazın ve eğitmene gönderin. En kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacağız 🤗

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Ücretsiz video kurslara nasıl erişim sağlanır?

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur” butonuna tıklayın. 

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Sol menüde karşınıza çıkan kurslar sayfasına gidin.

5. Filtreleme seçeneklerinden “Ücretsiz” kategorisini seçin.

6. İzlemek istediğiniz kursun üzerine tıklayın.

7. Sağ tarafta bulunan kursa başla butonuna tıklayın ve artık hazırısınız! Kurs bitiminde eğitmen imzalı sertifikanızı almayı unutmayın 🙌🏻

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Öğrenci indirimiyle kayıt nasıl olunur?

  1. Fiyatlandırma sayfasına gidin.

2.Bireysel Premium üyelik paketinin altındaki ‘Üye Ol’ butonuna tıklayın.

3. Açılan sayfada üyelik ile ilgili istenilen bilgileri doldurun.

4. Sayfanın altında yer alan ‘Kuponunuz var mı?’ kısmına tıklayın ve Kupon Kodu kısmına öğrencilere özel %50 indirim sağlayan STU50X’ kupon kodunuzu girin.

5. Gönder butonuna tıklayın.

6. Ödemenizi gerçekleştirmek için Stripe Checkout ile kredi kartı bilgilerinizi girin ve ‘Abone ol’ butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Profil fotoğrafı ekleme

  1. Expinno – Oturum Aç sayfasına gidin.

2. E-Posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.

3. Sağ üstte yer alan isminizin üzerine tıklayın ve açılan pencereden Profil sayfasına tıklayın.

4. Unknown görsele tıklayın.

5. Yükleme alanından fotoğrafınızın boyutunu belirleyin ve fotoğrafı kırp butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Sertifikalara erişme

  1. Expinno – Platform Sayfasına gidin.

2. Oturum Aç butonuna tıklayın ve bilgilerinizi girin.

3. Sol Menüden Kurslar sayfasına gidin.

4. Sertifikasını almak istediğiniz kursu izleyin.

5. Sol Menüde karşınıza çıkan Sertifikalarım sayfasına tıklayın.

6. İlgili dersin sertifikasını bulun ve indir butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Premium üye nasıl olunur?

1.  Expinno – Kayıt Ol sayfasına gidin.

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

4. Fiyatlandırma sayfasına gidin. 

5. Fiyatlandırma sayfasından size en uygun planı seçin. 

6. Formdaki tüm bilgileri doldurun ve Üye Ol butonuna tıklayın.

7. Ödemenizi gerçekleştirmek için Gönder botununa tıklayın.

8. Karşınıza çıkan Stripe sayfasına kart bilgilerinizi eksikiz girin ve Abone Ol butonuna tıklayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.

 

Ücretsiz üye kaydı nasıl yapılır?

2. Karşınıza çıkan formdaki tüm bilgileri doldurun ve Hesap Oluştur butonuna tıklayın.

3. E-postanıza gönderilen kodla e-posta adresinizi doğrulayın.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?

Sık Sorulan Sorular sayfasına gidin ve ya bizimle iletişim geçin.